Start DKK DKK w ŁODYNIE
DKK w Łodynie

Oskar i pani Róża

31.05.2011 odbyło się spotkanie DKK, na którym omawiano książkę pt. Oskar i pani Róża, Erica-Emmanuela Schmitta. Bohaterem książki jest dziesięcioletni chłopiec chory na białaczkę. Oskar leży w szpitalu i czuje się samotny, ponieważ nie odwiedza go nikt oprócz wolontariuszki pani Róży, która nakłania go do pisania listów do Pana Boga. Pisane przez Oskara listy to poważne refleksje nad sensem życiem i jego przemijaniem.

Książka jest bardzo fascynująca i głęboko zapada w pamięć, a dorosłe przemyślenia chłopca wyciskają łzy u każdego, kto zabiera się za czytanie tej pozycji. Bardzo serdecznie zachęcamy do jej przeczytania, ponieważ jest to pozycja, o której szybko się nie zapomina.

 

31.03.2011 "Rasmus i Włóczęga" Astrid Lindgren

31.03.2011r. odbyło się kolejne spotkanie DKK w Filii bibliotecznej w Łodynie. W spotkaniu uczestniczyła grupka uczniów z klas III, IV  i V. Do omówienia wybrano dawno nie czytaną i chyba trochę już dzisiaj zapomnianą książkę szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren Rasmus i włóczega. Bohater książki –dziesięcioletni Rasmus jest wychowankiem domu dziecka, który tak jak inne dzieci marzy, że któregoś dnia pojawi się ktoś, kto go pokocha i zabierze do swojego domu, jednak pojawiający się w  domu dziecka ludzie wybierają blondwłose i niebieskookie dzieci nie zwracając uwagi na niego – małego rudowłosego pieguska. Z żalu, że nikt go nie chce chłopiec postanowił uciec  z domu dziecka i na własna rękę poszukać sobie rodziny i domu. Marzy, że będzie tam stół, czysto i ciepło i dobry posiłek i co najważniejsze kochający rodzice – mama i tata , nieważne że przybrani, ale ważne żeby go kochali. Podczas swojej ucieczki Rasmus spotyka włóczęgę – Oskara, który postanawia zaopiekować się małym wystraszonym chłopcem i pomóc mu w poszukiwaniach. Rasmus i włóczęga to piękna książka o przyjaźni i poszukiwaniu akceptacji i miłości rodzicielskiej. Uważamy, że warto ją przeczytać i bardzo do tego zachęcamy.

 

25.02.2011 "Opowieści z Narnii" C. S. Lewis

Dzisiejsze spotkanie DKK zdominowane było rozmowami na temat Opowieści z Narnii. Część pierwsza pt. „Lew, czarownica i stara szafa” tak zdominowała myśli i rozmowy klubowiczek, że postanowiły przeczytać całość i zachęcić do przeczytania innych. Całość obejmuje zbiór siedmiu fantastyczno-przygodowych opowieści o przygodach piątki dzieci, które przechodzą do krainy zwanej Narnią, gdzie zwierzęta mówią i posługują się magią, a dobro walczy ze złem. Nad krainą Narni czuwa Lew Aslan, który w razie zagrożenia wzywa przyjaciół  ze świata ludzi czyli Łucję, Edmunda, Piotra i Zuzannę, aby pomogli zachować porządek i ład w jego krainie. Po każdej zakończonej przygodzie dzieci powracają do swojego świata i czekają na kolejne wezwanie Aslana. Niestety do krainy Narnii mogą się przenieść tylko dzieci, więc za każdym razem powraca ich coraz mniej.

Pierwsza część Opowieści z Narni pt. Lew Czarownica i stara szafa powstała w 1949 r.,  a ponieważ magiczny świat zafascynował i dzieci i dorosłych postanowił dopisać kolejne części. Okazuje się, że teraz, chociaż minęło 60 lat od napisania pierwszej części opowieści cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród czytelników w różnym wieku, którzy z zapartym tchem i wypiekami na twarzy śledzą przygody rodzeństwa Povensie.

 

25.01.2011

„Każdy może dać od siebie coś najlepszego” P.Coelho

  

25.01.2011r. odobyło się szóste już spotkanie grupy dziecięco-młodzieżowej DKK w Łodynie. Wsród gimnazjalistów niesłabnącą popularnością cieszą się książki Paulo Coelho. Najpopularniejszą książka tego pisarza jest „Alchemik”, który wzbudza w czytelnikach zupełnie skrajne emocje. Jedni uważają ją za płytką i nic nie znaczącą opowiastkę , inni natomiast zachwycają się mnóstwem ukrytych w niej przesłań pomagających dostrzec to, co w życiu najważniejsze. Inną  godną polecenia książką tego samego autora jest zbiór myśli, anegdot, impresji i felietonów pt. „Być jak płynąca rzeka”, w których Opisuje on przeżycia estetyczne zaobserwowane podczas licznych podróży. Paulo Coelho jest pisarzem chętnie czytanym nie tylko przez młodzież, ale i przez ludzi starszych.

         Młodsze czytelniczki natomiast są zachwycone książkami z serii „Wróżka Felicja”, których bohaterkami są  urocze, młodziutkie przyjaciółki, które tak naprawdę wcale nie żyją w świecie magii. Felicja, Holly, Polly i Daisy potrafią latać, ale nie znają się na czarach. Są tak zwyczajne, jak zwyczajne bywają małe dziewczynki (i nawet nudną matematykę mają w szkole!). Felicja i jej przyjaciółki przezywaja fantastyczne przygody, które kończą się wrtym zapamietania mottem.„Magiczne przekształcenia oznaczają, że każdy przedmiot dostaje swoją drugą szansę” lub „Kłopoty pierzchają gdy namyślimy się i posłuchamy głosu swego serca”.

 

09.11.2010

 

We wtorek 09.11.2010 o godz. 12.30 spotkali się po raz kolejny członkowie DKK. Nasze klubowiczki – bo tym razem były same dziewczyny, zdecydowały się na książki z serii Abby Hayes. Nie jest to jedna książka lecz cała seria, która opowiada o zdumiewających przygodach rudowłosej dziewczynki o imieniu ABBY i jej przyjaciół. Książki napisane są językiem przemawiającym do młodzieży i bardzo się wszystkim podobają. „Abby mogłaby być jedną z nas” – tak mówią zachwycone czytelniczki, które zastanawiają się czy nie zacząć pisać pamiętników.

 


Strona 1 z 2

Nasz Patron

Polecamy

 

Bestseller


Nowości

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości