Start Aktualności
czwartek, 23 marca 2017 16:13

NIE TYLKO O SMOKU WAWELSKIM - CZ. 3

W Bibliotece gościły dzisiaj dzieci z grupy „Jagódek” z miejscowego Przedszkola nr 1 z wychowawczynią Bożeną Lubas.

Podobnie jak przedszkolaki z grupy „Motylków” i „Słoneczka”, wysłuchały czytanej bajki autorstwa Wojciecha Widłaka „O smoku spod Wawelu” i przećwiczyli sylabizowanie z wykorzystaniem pacynek. Oczywiście, na zabawę też był czas.

Zajęcia prowadziła Barbara Wójcik.

 
środa, 22 marca 2017 15:38

NIE TYLKO O SMOKU WAWELSKIM - CZ. 2

Wczoraj gościliśmy w Bibliotece grupę „Motylków” z Przedszkola nr 1, a w dniu dzisiejszym na zajęcia przyszła grupa „Słoneczka” z tego samego przedszkola wraz z wychowawczyniami Haliną Armatą i Ireną Plutą.

Podobnie jak ich poprzednicy wysłuchali czytanej bajki autorstwa Wojciecha Widłaka „O smoku spod Wawelu”, przećwiczyli sylabizowanie z wykorzystaniem pacynek (smok także był), a na koniec się pobawiły. Zajęcia poprowadziła Barbara Wójcik.

 
środa, 22 marca 2017 15:20

WARSZTATY WIELKANOCNE

W bibliotece filialnej w Wojtkowej prowadzone są „Warsztaty wielkanocne”, gdzie można nauczyć się wykonania ozdób świątecznych, w tym m.in. palm wielkanocnych.

Wczoraj, 21.03., w warsztatach uczestniczyli harcerze z miejscowej Szkoły Podstawowej z opiekunem Jadwigą Kruk.

Zajęcie będą prowadzone w godzinach i dniach pracy filii w Wojtkowej, tj. od wtorku do czwartku, w godz. 9.00-17.00. Zapraszamy.

 
wtorek, 21 marca 2017 15:34

NIE TYLKO O SMOKU WAWELSKIM

Grupa „Motylki” z miejscowego Przedszkola nr 1 wraz z wychowawczyniami Martą Świerad i Żanetą Grzelarczyk odwiedziły w dniu dzisiejszym Bibliotekę. Choć nie wszyscy z grupy „Motylków” byli dzisiaj obecni, to ci którzy byli, wzięli udział w zajęciach, których kanwą było opowiadanie Wojciecha Widłaka „O smoku spod Wawelu”.

Odpowiednie rekwizyty w postaci pacynek (smok także był) pozwoliły nie tylko na zabawę, ale też na przećwiczenie sylabizowania. Ale celem było oczywiście promowanie książki i czytelnictwa oraz zapoznanie się z legendami polskimi.

Nie tylko o smoku wawelskim - cz. 2

Wczoraj gościliśmy w Bibliotece grupę „Motylków” z Przedszkola nr 1, a w dniu dzisiejszym na zajęcia przyszła grupa „Słoneczka” z tego samego przedszkola wraz z wychowawczyniami Haliną Armatą i Ireną Plutą.

Podobnie jak ich poprzednicy wysłuchali czytanej bajki autorstwa Wojciecha Widłaka „O smoku spod Wawelu”, przećwiczyli sylabizowanie z wykorzystaniem pacynek (smok także był), a na koniec się pobawiły.

Zajęcia poprowadziła Barbara Wójcik.

 
piątek, 10 marca 2017 12:03

ŚPIEWALI O MIŁOŚCI

Ponad dwadzieścia osób wzięło udział w VI Ustrzyckim Śpiewaniu, które odbyło się 9.03. w Bibliotece.

Kolejna edycja śpiewania nosiła tytuł „Zakochana piosenka”. Dobrany repertuar przez Lucynę Sobańską, wiceprezes Fundacji Bieszczadzkiej, obejmował piosenki o miłości z nurtu klasyki polskiej muzyki estradowej. Wśród tytułów znalazły się takie utwory - szlagiery, jak: „Kocha się raz”, „Gdy mi ciebie zabraknie”, „Pamelo żegnaj”, „To były piękne dni”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Czumbalalajka”, „Do zakochania jeden krok”, „Ładne oczy masz” i „Dumka na dwa serca”. Repertuar nie był łatwy, ale wszyscy utrzymali się w linii melodycznej, którą „trzymał”, grając na fortepianie (i włączając improwizację) Marek Sokół, na co dzień dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lutowiskach.

Organizatorami VI Ustrzyckiego Śpiewania zakochanych piosenek byli: Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ustrzyki Dolne, Fundacja Bieszczadzka oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Ustrzykach Dolnych.

 


Strona 1 z 7

Nasz Patron

Polecamy

 

Bestseller


Nowości

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości